Konya Prodüksiyon, Konya Prodüksiyon Şirketleri, mac, prodüksiyon, prodüksiyon ajansı konya, video montaj, video montaj konya, video montaj nasıl yapılır

Prodüksiyon Nedir?

Video üretimi, video içeriği üretme işlemidir. Film yapımına eşdeğerdir, ancak görüntüler film stoğu yerine dijital olarak kaydedilir. Video prodüksiyonunun üç aşaması vardır: prodüksiyon öncesi, prodüksiyon (asıl fotoğrafçılık olarak da bilinir) ve post prodüksiyon. Ön prodüksiyon, filme başlamadan önce video prodüksiyon sürecinin tüm planlama yönlerini içerir. Buna senaryo yazımı, zamanlama, lojistik ve diğer idari görevler dahildir. Prodüksiyon, video içeriğini (hareketli görüntüler / videografi) yakalayan ve videonun konularını çekmeyi içeren video üretim aşamasıdır. Post-prodüksiyon, bu video klipleri video düzenleme yoluyla seçici bir şekilde bir hikaye anlatan veya bir canlı etkinlik ayarında (canlı prodüksiyon) veya bir olay gerçekleştikten sonra (prodüksiyon sonrası) ileten bitmiş bir üründe bir araya getirme eylemidir.

İçeriği Kaydetme / Depolama

Şu anda, video içeriğinin çoğunluğu tüketici sınıfı kameralar için SD kart gibi elektronik ortamlar veya profesyonel sınıf kameralar için katı hal depolama ve flash depolama ile yakalanmaktadır. Dijital olarak dağıtılan video içeriği genellikle Hareketli Resim Uzmanları Grubu biçimi (.mpeg, .mpg, .mp4), QuickTime (.mov), Ses Video Araya Ekleme (.avi), Windows Media Video (.wmv) gibi yaygın biçimlerde görünür ) ve DivX (.avi, .divx).

WhatsApp WhatsApp